NA PRÁZDNINÁCH U BABI A DĚDY

28.7. od 9:00 do 21:00

Pojďte se s námi vrátit do dětsví a zavzpomínat na prázdniny u babi a dědy.

Bude to den se vším všudy

Uvaříme ten největší hrnec bramboračky

Na talíře dostanete ještě o kousek více péče, lásky a cukru. Upečeme štrůdl plný letních jablíček, mramorovou bábovku, pusy si zašpiníme lesními borůvkami na kynutých koláčích a nakonec vše zapijeme douškem mléka. 

Snad i celou ulici provoní vůně česneku a majoránky. Uvaříme totiž ten největší hrnec bramboračky, ke kterému budou i ty nejkřupavějších rohlíky

Léto a chalupu nám připomenou pečené papriky a ta nejsladší rajčátka. Tohle spojení je pro nás hlavně o leču, bramboráku a jen malém loku piva od dědy.

Mrož z čerstvých jahod z Břežan

Se svojí legendární znělkou přijede i žlutý náklaďáček familyfrost a přiveze nám toho nejlepšího mrože z čerstvých jahod z Břežan s kousky bílé čokolády a pár kapkami bazalkového oleje, osvěžujícího čokoládového míšu z plnotučného kefíru a nebo hravé kokosové eskymo zalité naší kávou.

Sladké až po obědě

To ale samozřejmě až po obědě. A jelikož "u babi sis také nevybíral ", můžete se nechat překvapit. My vám na stůl přineseme oběd jako byl ten nedělní od babi. Nejdříve polévka, pak hlavní jídlo a nakonec něco sladkého. A pozor, v tomto vzpomínkovém speciálu se dojídá do posledního sousta a talíře nejlépe vylízat.

Nebude to jen o jídle

Ale jak jsme říkali, nebude to jen o jídle. Během odpoledne načerpáme ty nejcennější rady od těch nejmoudřejších a ukážeme si, jak uplést ponožky s babičkami z Elpidy.

Přihlásit se na dobročinnou dílnu pletení ponožek

Ať nakonec domů neodejtete s černým Petrem

Celkově si budeme hodně hrát. Na každém stole se na vás bude těšit Etapa křížovka. Ze všech našich půd na ulici sneseme stůl plný dětských her a zábavy. Během celého dne si můžete zaskákat panáka, střihnout si pár kol prší, dát partičku domina. Jen při výběru her dejte bacha, ať nakonec domů neodejtete s černým Petrem.

V čase se vrátí i naše repráčky

Zahrají dechovky, heligonky, dětské pohádky a možná i něco na přání pro vaše nejmilejší.

Bunda z ubrusu "naší babi"

Okouknout budete moct i pár modních kousků od @punktura a možná ani nebudete vědět jak a odejdete třeba v bundě z ubrusu "naší babi". 

Celé prostory naší Etapy ozdobíme květinami z Loukykvět.

Vezměte babi nebo dědu na něco dobrého

Pro nás to bude výjimečný den, který už od první zkoušky bábovky a všech těch nejdrobnějších detailů, věnujeme našim babičkám a dědům. Pokud i vy můžete, chvíli se zastavte a věnujte jim nejen tento den. Vemte je na něco dobrého, zahrajte si společně hru a nebo si je připoměňte něčím, co vám po nich zůstalo.

A teď už hurááá zpátky v čase na prázdniny.

Vidíme se ve čtvrtek 28.7. v Etapě od 9:00 do 21:00

Díky, že jste se zastavili.

Můžete se zapsat k odběru našeho Etapa letteru.

Dívejte se nám pod ruce

Vaše Etapa